Kezdetben a klub berendezése egy kétkazettás magnó, néhány asztal és szék volt. A "törzsmagnak" köszönhetően, érkeztek az ereklyék táblák, zászlók, használati és haszontalan tárgyak, előkerültek a festékek készültek a graffitik. Együtt alakítottuk ki a helységet, szép lassan második otthonuknak kezdtük érezni a klubot. Összejött a hangcucc is, kialakítottunk egy zárt dj pultot, ahol az est rock dj.-e "rács mögül" érzékelhette, milyen sikere van az aznapi műsorának! Épült egy kis színpad és mondhatni elkészült a solymári underground klub!
A kezdettől fogva színesítették a klubéletet a koncertek, megszámlálhatatlan környékbeli és pesti fiatal, amatőr zenekar lépett fel. Miután híre ment, egyre többen látogatták a helyet nemcsak a környékbeli településekről, hanem Budapestről, Esztergomból, Dorogról.
Kiemelkedő volt a kilencvenes évek elején művelődési ház nagytermében megtartott néhány koncert, melyek közül a legemlékezetesebbek a Tancus Saurus és Vaszlavik Petőfi Veroleksz László koncertjei voltak.
A látogatók száma egyre nőtt, és sor került a klubhelyiségen kívüli programok rendezésére is.
Természetjárás, sportnapok, több napos túrák, csocsó bajnokságok, vetélkedők, koncertek szerveződtek. A közösség csiszolódott, formálódott.
2000-ben a művelődési házba új igazgató érkezett. Varga Zsolt fontos feladatának tartotta az ifjúsági munka segítését. A klubélet egy fiatal, a civil szférában járatos művelődésszervező Horváth Veronika Házikó szakmai ötletei, útmutatása mellett fejlődött tovább. A művelődési ház dolgozói is egyre több dologban adtak tanácsot, segítették munkánkat. Mérföldkő a klub életében a 2002. október 15-én megtartott alapító gyűlés, minek következtében ifjúsági egyesületté, majd 2004-ben közhasznú ifjúsági egyesületté alakultunk.
Célunk Solymár és vonzáskörzetében, vagyis a Pilisi medencében szabadidős programok megszervezése fiatalok számára; más hasonló célokat követő egyesületekkel, ill. szervezetekkel való együttműködési lehetőségek és információcsere biztosítása; közös programok szervezése és rendezése az egyesület tagjai és azok egyéb közösségei számára; fiatal tehetségek felkutatása, részükre fellépési és kiállítási lehetőségek biztosítása, művészeti és oktatási programok szervezése, lebonyolítása.
A tartalmi megújulás mellett a hely is megújult. Az önkormányzati támogatásból és saját erőből felújítottuk a klubhelyiséget. A korszerű hang- és fénytechnikának köszönhetően helyet adunk a művelődési ház több rendezvényének is pl. Little Jazz Pub (2001), Folk Pince (2005) vagy a közös rendezésű Blues Kocsma (2010)
A klub programjai szerves részét képezik a művelődési ház(könnyűzeneiállítások, teaszalonok, klubestek)
A következő mérföldkő 2002-ben a Kud - Art Galéria létrehozása volt, melynek célja, hogy lehetőséget adjunk ismert alkotóművészek és fiatal pályakezdő és amatőr művészeknek bemutatkozásra és kiállításra.